Zápisky ze školy rss

Momentálně studuji 2.ročník Aplikované informatiky na Masarykově Univerzitě v Brně. Tu budou aktuální breky a snad i pěkné připomínky ke škole. :)


Strana:  1 2   další »

První úkoly v novém školním roce

Avatar Se začátkem školy jsou tu i domácí úkoly. Ano, i na vysoké škole jsou domácí úkoly. Grrrr. Jako je to fajn, člověk si to má doma procvičit. Ale co mě hrozně vytáčí je fakt, že to co děláme na cvikách chápu a prostě přijdu na to sama. Pak zjistím co máme udělat jako za úkol a úsměv mi ztuhne. Proč? Proč jsou ty úkoly vždycky mnohem těžší než to co se dělá ve škole. Tohle mi fakt leze na nervy :/. Jinak je vážně krásná ironie, když vám řeknou, že domácí úkoly jsou nepovinné, ale stejně ty body potřebujete, takže je radši děláte.

Avatar Tenhle týden máme sice jenom úkol do Automatů a gramatiků, ale stejně je hrozný. On možná ani tolik těžký není, ale už jenom pomyšlení na to že u toho musím víc přemýšlet je hrozné. Později ještě přibudou úkoly do Programování v Javě a do úvodu z jazyka C. To bude pro mě asi ještě horší, protože nepatřím mezi nejgeniálnější lidi co se programování týče. Jinak jsem si udělala seznam předmětů a co potřebuji mít splněné pro jejich ukončení. Je to hlavně pro moje potřeby, ale kdyby vás to zajímalo, tak si to klidně můžete přečíst ;).

Autor: goodfriend  •  Vydáno: 25.9.2011 17:15  •  Přečteno: 9606x  •  Komentářů: 1

Hurááá škola!

Nejsem blázen, jenom se prostě těším na nové předměty v novém semestru. Ano, proto tolik nadšení :)). Dneska byl na naší fakultě oblíbený "obnovovací" den. Nebo také den, kdy se studenti zapisují do seminárních skupin a tím si dodělávají rozvrh. Obnovovací říkám, protože se v 17:00 obnovuje prohlížeč, abyste se dostali do vámi vybrané seminární skupiny :). Jinak byl dneska docela na plech den. Ráno mě vzbudila vrtačka. Ok, na to jsem si už v paneláku, kde přestavují výtah a elektriku, zvykla. Chvíli cosi kutím na notebooku a asi po hodině vypně elektrika. Dobře fajn zrovna sem stejně chtěla jít pro potvrzení o studiu do školy. Ale prostě myslela jsem si že to vypadlo na chvilku a ono ne. Takže jsem to zakempila ve škole. Později jsem šla prohlídnout byt od kamaráda a pak že půjdu zpět do školy abych měla co nejlepší připojení na osudnou hodinu. Bohužel když jsem dorazila zpět do notebookové místnosti, všechny místa už byly zabrané. Počítačová hala byla zavřená a ta náhradní plná prváků. Takže jsem to nakonec zakempila na chodbě u stolu. Bez káblu. Bez zástrčky na napájení. Připojená na Wi-Fi O_o. Nevím proč, ale prostě wifi nevěřím. Dneska mě teda naštěstí nezklamala a seminární skupiny se mi podařilo všechny zapsat. Štěstí mi dnes nepřálo ani v jedné mmorpg hře kterou poslední dobou docela ráda hraju. Ano, podařilo se mi dvakrát umřít :(. To sice není nic zásadního, ale stejně to člověka naštve.
Kdyby vás zajímal můj rozvrh tak se na něj můžete kouknout. Momentálně tam ještě nemám cvičení z Úvodu do jazyka C, ale ty tam ve středu přidám. A ještě mí po příštím týdnu zmizí MAtematika II nebo Matematika III. Zatím se mějte fajn a užívejte začátek školy, dokud to ještě není rutina ;D.

Autor: goodfriend  •  Vydáno: 12.9.2011 20:23  •  Přečteno: 8936x  •  Komentářů: 2

Jarní rozvrh

Tak ode dneška mám asi dořešený rozvrh, tak se můžete pokochat :D

ROZVRH ZDE

Autor: goodfriend  •  Vydáno: 21.2.2011 19:48  •  Přečteno: 8473x  •  Komentářů: 1

Zkouškové...

... je už snad celkem úspěšně za mnou. Přičemž úspěšnost beru podle poměru udělaných a neudělaných předmětů, na známky se fakt moc nedívám, protože studijní stipendium nehrozí. Z těch deseti předmětů mi nevyšlo akorát funkcionální programovaní, kde jsem furt pletla otypování funkce a neměla se ráda se stromy, a matematika, kde mi nevyšla 3. vnitrosemestrálka, ale tak prostě jsem ji pokazila no, ale naštvalo mě to, když celý semestr mám dobré výsledky a chybí mi pak už jenom 2 body a já je neudělám. Tu matiku možná ještě budu moci opravit, protože nám přednášející vymyslel nějaký speciální termín ještě. Akorát mám problém se na něj přihlásit a od vyučujícího nemám odezvu na emaily no :(. Ostatní předměty už teda mám a jsem ráda, ale teda jestli si dám ty dvě matiky na jarní semestr, tak to bude ještě zajímavé no. Taky si končně už chci dát nějaký tělocvik, ale ještě jsem se úplně nerozhodla jaký.

Jak to máte vy se školou a jaký tělocvik si na vysoké škole berete?

Autor: goodfriend  •  Vydáno: 10.2.2011 12:13  •  Přečteno: 10645x  •  Komentářů: 16

Imatrikulace a pokec o škole

Dneska jsme byli na obřadu, kterému se říká imatrikulace :D,. Nevím proč, ale přijde mi to hrozně vtipné :D, obléct se do společenských šatů a jít si pro papír :D, ale je to dlouholetá tradice, tak proč ne x). Jinak jsem trochu zapomněla spamovat tady ten můj weblog, tak za to se moc omlouvám, ale vypadá to, že škola už je v plném proudu a už mám za sebou i pár testů a hlavně mě jich ještě celá řada čeká(například v pondělí matematika x)).

Autor: goodfriend  •  Vydáno: 22.10.2010 15:47  •  Přečteno: 8654x  •  Komentářů: 2

Finální rozvrh

Tak tu dávám už snad finální verzi mojeho rozvrhu. Pátek mám naštěstí stále volný, ale jinak bych měla být většinou ve škole jak ráno, tak i odpoledne(případně až večer). Ikdyž co jsou byla na přednáškách zatím, tak některé asi budu vynechávat, protože mi přijdou dostačující cvičení. Zatímco, některé navštěvovat budu, protože mi přijdou fakt zajímavé ;)

Autor: goodfriend  •  Vydáno: 25.9.2010 11:49  •  Přečteno: 9532x  •  Komentářů: 6

Pomoc :D

Nezmůžu se popsat dnešní den, protože jsem nejvíc vyčerpaná a už se mi chce kotel spát, ale prostě první den školy a fakt chci nejvíc spát a tam se mi taky chtělo nejvíc spát x). Nějaký delší příspěvek napíšu, až se mi nebude chtít tolik spát. Zatím čest x)

Autor: goodfriend  •  Vydáno: 20.9.2010 21:25  •  Přečteno: 9283x  •  Komentářů: 2

Strana:  1 2   další »